Sinerji Cam

Home / Sinerji Cam

 

isicam_sinerji_head22

ISICAM SİNERJİ
Isıcam ailesinin bir birimi olan Isıcam S (Intercam ILE 174) bünyesindeki düşük yayınımlı Low E kaplamalar sayesinde güneş radyasyon enerjisinin büyük bir bölümünü içeri geçirirken, içerdeki uzun dalga radyasyon enerjisinin büyük bir bölümünün de pencereden dışa çıkışını engeller ve kaynağına geri yansıtır.

Bu yalıtım ünitesi, bünyesindeki Low E kaplama sayesinde, camlardaki ısı kaybını tek cama göre ortalama %69, standart ısıcama göre ortalama %36 oranında azaltırken, pencere önlerindeki soğuk bölge olgusunu önleyerek oda içi ısısının daha dengeli dağılmasını sağlar. Isıcam S kışın en soğuk günlerinde bile, oda içerisindeki sıcaklık ve nem oranına bağlı olarak, camlardaki buğu oluşumunu azaltır.

Isıcam S kullanarak hava kirliliğinin önlenmesine, yanma sonucu açığa çıkan karbondioksit ile yükselen global ısının kontrol altına alınmasına ve dünya yakıt rezervlerinin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu katkının önemli bir bölümü de size olacaktır, 40 lt./yıl/m2 üzerinden bir yılda bir dairedeki ortalama yakıt tasarrufu 600 lt./yıl kalorifer yakıtı olacaktır.